Kredyty hipoteczne

Znajdziemy najlepszy kredyt hipoteczny na zakup twojej nieruchomości

Nie odkładaj marzeń na później, skorzystaj z kredytu hipotecznego!

Zakup nieruchomości to poważna życiowa decyzja. Wybór najlepszego kredytu hipotecznego pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy na przestrzeni lat.

Nasz ekspert kredytowy wybierze optymalny dostępny na rynku kredyt hipoteczny dostosowany do Państwa potrzeb oraz możliwości. Nasz ekspert kredytowy zapozna Państwa z całym procesem zawierania umowy kredytu hipotecznego oraz wypełni z Państwem wnioski o kredyt hipoteczny.

Bezpłatna analiza zdolności kredytowej
Ozł
Bezpłatnie i bez zobowiązań przeanalizujemy twoją sytuację finansową i wyliczmy twoją zdolność kredytową.
Brak prowizji za usługi i poświęcony czas
O%
Nasze usługi są całkowicie bezpłatne! Bez względu na wynik twojego procesu kredytowego. To banki wypłącają nam wynagrodzenie za naszą pracę.
Jesteśmy liderem na polskim rynku
1
Prowadzimy w rankingach najlepszych i już co 5 kredyt hipoteczny w Polsce jest brany z pomocą naszych pracowników.
Wiele ofert banków w jednym miejscy
10+
W jednym miejscu, podczas jednego spotkania porównamy dla Ciebie oferty ponad 10 banków oferujących kredyty hipoteczne w Polsce.
Wiele lat doświadczenia w branży
20 lat
Już od ponad 20 lat pomagamy w formalnościach związanych z kredytami hipotecznymi, wciąż się rozwijamy i wyznaczamy sobie nowe cele.

Kredyt hipoteczny

Poznaj kilka podstawowych informacji o kredycie hipotecznym

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje jakie powinno się wiedzieć na temat kredytu hipotecznego. Po więcej po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi. Zapraszamy do lektury!

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest rodzajem finansowania udzielanym przez bank np. na zakup mieszkania. Zabezpieczeniem takiej wierzytelności jest nieruchomość, na którą kredyt hipoteczny został udzielony. W przypadku gdy kredytobiorca nie wywiązuje się ze spłaty zobowiązania wobe kredytodawcy, kredytodawca może przejąć kredytowanę nieruchomość.

Na jaki cel można otrzymać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, a co za tym idzie może zostać przeznaczony na dokładnie specyzowany cel. Środki nie mogą być przeznaczone na inny cel niż wskazany we wniosku o kredyt hipoteczny. W związku z tym nie możemy przeznaczyć kredytu hipotecznego np. na zakup samochodu, sprzętu RTV/AGD, wakacje czy w inny dowolny sposób, tak jak jest to w przypadku kredytu gotówkowego. Środki otrzymane w ramach kredytu hipotecznego muszą być przeznaczone na zakup nieruchomości. We wniosku o kredyt hipoteczny, bank wymaga operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości na jaką ma być zaciągnięty kredyt hipoteczny.

Jaki wpływ ma wysokość wkładu własnego na warunki kredytu hipotecznego?

Wraz ze wzrostem wkładu własnego na kredytowanę nieruchomość banki bardzij przychylnie patrzą na kredytobiorcę. Kredytobiorca o wysokim wkładzie własnym na kredytowaną nieruchomośc może liczyć na znacznie lepsze warunki kredytu hipotecznego, a nawet prowadzić indywidualne negocjacje warunków umowy kredytowej. Należy pamiętać iż nie zawsze wkład własny kredytu hipotecznego musi być wyrażony w środkach pieniężnych. Bank może przyjąć w zamian min. działkę, na której powstać ma kredytowania nieruchomość, hipotekę ustanowioną na innej nieruchomości (wolnej od obciążeń), zakupione materiały budowlane, wykonane prace budowlane, środki wniesione na rzecz dewelopera (w tym na rachunek powierniczy), środki zgromadzone na kontach emerytalnych IKE i IKZE,zastaw na papierach wartościowych i obligacjach.

Ta strona korzysta z plików cookies.
Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.